Ana Sayfa e-mail
IMC Bilişim
Ürünler     [ Tamir Bakım Modülü ]  
 

Tamir Bakım Modülü  

Logo paket programını kullanan ve tamir hizmet servisleri olan firmalara yönelik hazırlanmış, Logo'ya tam entegre olan bir program modülüdür.

Tamir kabulünden başlayarak tekliflendirme, hizmet sonu ücretlendirme, garanti takibi, satılan ürünün servis süreçlerinin tarihçesinin tutulacağı, tamir sürecinde ilgili sarf fişlerinin otomatik oluşturulacağı kapsamlı bir modüldür.

Modül, Logo tarafından da onaylanarak son kullanıcıya önerilmektedir.

Tamir-Bakım Modülünün İçeriği

1. Ana Kayıtlar

a. Tamir Kotasyon Kartları

Malzemenin tamirde kullanılacak parçalarının ve miktarlarının girişinin yapıldığı modüldür. Tamir Kotasyon Kartlarında Malzeme , Garanti süresi ve Kotasyon Açıklaması, İlgili Malzemenin Tamiri için kullanılacak diğer malzemelerin ne miktarda kullanılabileceği bilgileri yer almaktadır.


b. Tamir açıklamaları

Teklif ve tamir fişlerinde yer alan açıklama alanlarının hazır standart bilgilerinin oluşturulduğu alandır.

c. Tamir Makina aksesuarları

Tamire getirilen makina ile beraber teslim edilen aksesuarlarının takibinin sağlıklı yapılabilmesi için ön tanımlarının yapılacağı ekrandır. Bu ekranda yine ekle, değiştir, çıkar ve incele gibi tercihleri kullanabilmekteyiz.

2. Hareketler

a. Tamir Kabul Fişleri

Tamir Kabul Fişi ile malzemenin hangi müşteriye ait olduğu, ne zaman teslim alındığı, ne durumda olduğu , ne zaman teslim edildiği gibi tüm hareketler takip edilecektir. Kabul formu ile sadece bir adet malzeme alınabilecek. Aynı müşteriden aynı anda birden çok malzeme tamir için gelmiş ise her bir malzeme için ayrı kabul formları kesilecektir.

b. Teklif & Tamir Fişleri

Servise bırakılmış malzemenin tamir tekliflerinin hazırlanması ve tamirin aşama takibinin yapılabilmesi için düzenlenen fişlerdir.

c. Tamir durumu

Makina Durum Ekranı tamire gelen malzemelerin en son durumunu görebileceğimiz bir liste ekranıdır. Filtre mantığı ile çalışmaktadır.

3. İşlemler

Malzemelerin geçmiş dönemlere ait tamir-bakım işlemleri Tamir Tablo Dolumunda takip edilebilmektedir.


4.Raporlar

Tamir Bakım modülünde raporlar bölümünde şu raporlar alınmaktadır.

Tamir Kabul Fişleri Listesi

Tamir Kotasyon Kartları Listesi

Yedek Parça Ambar Durumu Raporu


 
     
       
IMC BİLİŞİM TEKNOJİLERİ
IMC Bilişim Teknolojileri A.Ş © 2005 Tüm hakları saklıdır.     [ Tel : (0216) 526 05 34   e-mail : info@imc.biz.tr ]