Ana Sayfa e-mail
IMC Bilişim
Ürünler     [ OLAP Manager ]  
 

 

Raporlama aracınız OLAP MANAGER ' in

- Verilere sınıfsal yaklaşım
- İstenildiği kadar ayrıntı
- Birkaç yıla yayılan analiz
- Konsolide analiz
- Çok boyutlu analiz
- Yüksek analiz performansı

gibi özellikleri ile Satınalma ve Satış süreçlerinizde yönetim karar sistemine ışık tutacak raporlar üreteceksiniz.

Standart raporlara bağımlı kalma, uzun süreli uğraşılar gerektiren rapor yaratma çalışmaları sona erecek.


Üretilen raporlara uzaktan bağlantı ile ulaşabildiğiniz gibi, dilerseniz raporlarınızı notebook veya yedekleme ünitelerine taşıyıp ofis dışında da çalışabilirsiniz.

 

 
Olap Manager

Gelişen ve global' leşen dünyamızda ticaret ortamı da eski hantal yapısından kurtulmak zorunda kalmıştır. Bu sebepten dolayı piyasalardaki firma sayısı artmış ve ağır bir rekabet ortamı yaratmıştır. Yeni dünya düzeninde kalite, hız, servis ve uygun fiyat politikaları izleyen firmalar hızla çoğalmakta ve pazar paylarını genişletmektedirler.

İşte burada firmaların bu özelliklere haiz olabilmek için teknolojik alt yapılarını iyi kurmaları ve mükemmel çalışan bir iş ağı sistemi inşaa etmeleri gereği doğmuştur. Bu nedenle bilişimin önemi anlaşılmakta ve firmalarda bilişim teknolojilerine yatırımlarını gözden geçirerek gerekli artırımları yapmaktadırlar. Tabi böyle bir sistemin konrtolü ve takibi için üretim ve satış takip otomasyon programları kullanılmaktadır. Ancak bu tür programların (çok gelişmiş olmalarına rağmen) raporlama sistemleri çok verimli olmamaktadır. İşte bu noktada ürünümüz olan Olap Manager ön plana çıkmaktadır.

OLAP Manager dönemsel bazda firmaların genel gidişatı ve durumları ile ilgili rapor almada kullanılan bir araçtır.
Bu bağlamda baktığımız zaman Olap Manager daha çok firma üst düzey yöneticilerini ve sahiplerini ilgilendiren bir nevi raporlama sistemidir.
Logo raporlama sisteminden alamayacağımız bir çok genel toplam ve ortalama toplam değerlerini kullanıcıya hızlı bir şekilde vermekle kalmayıp, aynı zamanda esnek yapısı sayesinde genelden özele inip sadece bir malzemenin yada hizmetin toplamlarına ‘da istediğimiz tarih aralığında veya diğer her hangi bir kritere uygun olarak rapor alabilmemizi sağlar.

Olap Manager Logo Gold Serisi,Tiger/Unity programlarının data yapısıyla uyumlu çalışacak konfigürasyonda yazılmış bir üründür. Logo programlarının data 'sını kullanarak bir özet database oluşturur. Burada ki amaç rapor hızını artırmak için logo datasından alınacak verileri özet bir hale getirmektir.
Bu raporları alırken Microsoft SQL Server ve Analysis Server programları kullanılmaktadır.

Hedef Sektörler
LBS Gold Serisi,Tiger veya Unity kullanan satış/dağıtım kuruluşları.


Olap Manager Installation


Olması gereken program konfigürasyonu
- Microsoft SQL Server 7.0 / 8.0(2000)
- Microsoft Analysis(OLAP) Server 7.0 / 8.0
- Logo Unity / Gold Serisi ‘nin SQL database’i
- Olap Manager

Daha ayrıntılı bilgi almak ve bir sunum örneği görmek için bizimle irtibata geçiniz.


 
     
       
IMC BİLİŞİM TEKNOJİLERİ
IMC Bilişim Teknolojileri A.Ş © 2005 Tüm hakları saklıdır.     [ Tel : (0216) 526 05 34   e-mail : info@imc.biz.tr ]